bukiet, florystyka

Zakupy w hurtowni dekoracji

Udostępnij na

W dzisiejszych czasach bardzo modne i popularne są hurtownie ściśle związane z konkretną branżą. Przykładem są centra florysty, które oferują zainteresowanym szeroki wybór dekoracji mniej lub bardziej opartych na wykorzystaniu kwiatów. W hurtowniach dekoracji można kupić wszystko, co wiąże się z kwiatami, ozdobami, dekorowaniem pomieszczeń czy pleneru na różne uroczystości. Zakupy są przyjemne i dostarczają wielu inspiracji.

Hurtownia florystyczna – gdzie ją znaleźć?

Chociaż popularność usług florystycznych rośnie, centrum florysty z całą pewnością nie będzie dostępne w każdej miejscowości. Nie stanowi to jednak dużego problemu, bo większość hurtowni oferuje możliwość zakupów za pośrednictwem strony internetowej. Można wybrać dowolne produkty z asortymentu i zdecydować się na dostawę np. kurierem. Jeśli hurtownia dekoracji znajduje się dość blisko, tę metodę zastosować można także do świeżych roślin. Jeśli dalej, warto poprzestać na produktach, które nie zniszczą się podczas transportu. Specyficzną cechą hurtowni florystycznych i innych jest to, że dużo bardziej opłaca się tutaj robić naprawdę duże zakupy. Wtedy można nabyć ogromną ilość produktów za niską cenę wyjściową.

Asortyment i wybór w hurtowni dekoracji

Centrum florysty pozwala na zaopatrzenie kwiaciarni czy też pracowni florystycznej. Z bogatego asortymentu mogą korzystać również firmy wykonujące dekoracje pleneru czy pomieszczeń w związku z uroczystościami takimi jak chrzciny, komunie, śluby itd. Szeroki wybór ciekawych propozycji pozwala za każdym razem stworzyć unikalne kompozycje ozdobne. Hurtownia florystyczna często służy jako źródło inspiracji, bo różnorodność towarów jest naprawdę duża i wśród nich pojawiają się produkty dopiero wchodzące na rynek. Dużo można podejrzeć na odległość, korzystając ze strony internetowej lub katalogów wysyłanych klientom.

Sezonowy asortyment centrów florysty

Przynajmniej część asortymentu, jakim dysponuje hurtownia dekoracji, wiąże się ściśle z występującymi sezonowo pięknymi roślinami. Dlatego też wiosną i latem nie brakuje tam kwiatów kojarzonych z ciepłymi porami roku, na przykład na wiosnę bardzo łatwo skomponować dekoracje z kwiatów żółtych lub białych, a także pięknych, zielonych liści. Jesień umożliwia wykorzystanie np. astrów czy kolorowych liści, zimą modne stają się iglaki oraz rośliny zimozielone, służące często do produkcji wieńców świątecznych i innych ozdób. Hurtownie florystyczne sprowadzają te rośliny od swoich dostawców lub dysponują własnym obszarem, na którym sadzone są różne rodzaje krzewów czy bylin.