zęby, stomatologia

Zalety protezy na implantach

Udostępnij na

Doskonałą metodą leczenia bezzębia lub braku uzębienia jest implantologia. Dla pacjentów, którzy mają braki w uzębieniu wykonywana jest proteza na implantach cena jest uzależniona od wielu czynników. Zarówno w wersji stałej, jak i ruchomej możliwe jest leczenie implantoprotetyczne całkowitego braku zębów.

Czym jest proteza na implantach?

Proteza wsparta na implantach praktycznie niczym nie różni się od naturalnych zębów. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest proteza zębowa stała cena nie jest raczej wygórowana. Zdecydowanie najczęstszą metodą leczenia braku uzębienia jest proteza mocowana na kilku implantach. Warto dodać, że implanty wszczepione są w kość szczęki oraz żuchwy. Implanty to z reguły tytanowe lub cyrkonowe śruby, które mają zastąpić naturalne korzenie zębów. Są one oczywiście chirurgicznie wkręcane w kość. Dwa implanty w obrębie żuchwy wystarczą do bezpiecznego i stabilnego utrzymania protezy. W górnej szczęce powinny się znaleźć trzy lub cztery implanty. Zaczepy kulowe oraz metalowe wsporniki są dokręcane do implantów. Warto mieć na uwadze, że zabieg składa się z kilku etapów. Indywidualnie do pacjenta musi być dopasowana proteza całkowita na implantach cena oscyluje w granicach 15-20 tysięcy.

Zabieg wszczepienia implantów

Wizyta w gabinecie lekarskim rozpoczyna się od wstępnej konsultacji. Lekarz musi przedstawić pacjentowi wszystkie przeciwwskazania, a następnie zleca badania morfologiczne. Do zabiegu może jedynie zostać dopuszczony pacjent, u którego procesy gojenia przebiegają prawidłowo. Ważną rolę odgrywa też badanie kliniczne, które pomaga ocenić stan ogólny uzębienia oraz jamy ustnej. Warto pamiętać, że od 20 do 40 minut trwa wszczepienie jednego implantu. Z reguły zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. W wyjątkowych przypadkach można go też przeprowadzić pod narkozą, czyli znieczuleniem ogólnym. Musi minąć 2-3 miesiące, żeby implanty zrosły się z kością. Po zrośnięciu się z kością lekarz nacina dziąsło, a następnie odkręca zamykające śruby i wkręca tak zwane śruby gojące. Organizm musi się zregenerować po wkręceniu śrub gojących. Czas leczenia to 4-6 miesięcy, ale może przebiegać w różnym czasie i jest to zależne od pacjenta. Nie można jeść i pić przez kilka godzin po zabiegu. Można spróbować coś zjeść dopiero wtedy, gdy przestanie działać znieczulenie. Dobrze, jeśli posiłek ma półpłynną formę.