dentysta, stomatolog

Czy noszenie aparatu na zębach jest uciążliwe?

Udostępnij na

Osoby chcące założyć aparat na zęby Poznań zwykle domyślają się, że nie należy to do przyjemności. Nieraz nawet woli się akceptować wadę zgryzu niż narażać się na nieprzyjemności związane z noszeniem takiej konstrukcji na zębach. Na pewno jednak nie jest to dobre rozwiązanie, co udowodni każdy ortodonta Poznań.

Sposób na proste zęby

Noszenie aparatu ortodontycznego to jedyny sposób na pozbycie się wad zgryzu. Co ważne, mechanizmy dają doskonałe skutki – nawet bardzo krzywe zęby można wyprostować w ten sposób, że będą wyglądać idealnie! W dodatku efekty tego można zwykle zobaczyć bardzo szybko, a to sprawia, że wszelkie niedogodności przestają mieć znaczenie, gdyż to wtedy z całą mocą dostrzega się, że ortodoncja Poznań ma sens! Na pewno zatem nie warto rezygnować z założenia aparatu tylko dlatego, że pojawiają się związane z tym obawy.

Co z bólem?

Zęby to kości, więc można spodziewać się, że zmiana ich ustawienia nie będzie całkiem bezbolesna, choć kwestia ta jest w dużej mierze uwarunkowana indywidualnie. Nie warto zatem zrażać się wpisami na forach internetowych, mówiącymi, jak to nie dało się jeść nic prócz zmrożonego jogurtu przez wiele tygodni! Ból zębów pojawiający się praktycznie od razu po założeniu aparatu faktycznie może utrzymywać się przez kilka tygodni, ale na pewno najbardziej intensywny będzie tylko przez kilka dni. Warto też wiedzieć, że dolegliwości będą odczuwane po każdej wizycie, na której ortodonta Poznań będzie przyciągał drucik, ale taki ból zazwyczaj już trwa dzień lub dwa.
Niestety niekomfortowe mogą być też odczucia ze strony śluzówki. Poobcierane od zamków wewnętrzne części warg, a także policzki pokaleczone od wewnątrz przez ostro zakończone druty to praktycznie norma. Można sobie jednak tego zaoszczędzić, zaopatrując się w wosk ortodontyczny i obklejając nim ostre elementy aparatu.

Ważna kwestia wyglądu

Choć aparat jest nieodłącznym atrybutem serialowej “Brzyduli”, obecnie już chyba nikt nie uważa go za element szpecący. Ma to duży związek z tym, jak rozwinęła się ortodoncja Poznań – obecnie nawet podstawowe, najprostsze aparaty nie są mocno widoczne, gdyż mają mniejsze zamki i cienkie druciki. Poza tym osoby, które bardzo obawiają się oszpecenia, mogą zdecydować się na jeszcze dyskretniejszy aparat na zęby Poznań – estetyczny czy nakładkowy. Są one znacznie kosztowniejsze, ale jeśli budżet pozwala, na pewno warto zdecydować się na taką inwestycję.