dentysta, ortodonta

Ortodonta nie tylko dla dzieci

Udostępnij na

Najczęściej leczenie ortodontyczne kojarzy się z dziećmi. Warto jednak wskazać, że z usług gabinetów ortodontycznych w Poznaniu i w innych miastach w Polsce coraz częściej korzystają również dorośli.

Wskazania do leczenia ortodontycznego

W sektorze jak ortodoncja Poznań działa obecnie wiele gabinetów, które mogą zapewnić swoim pacjentom kompleksową, fachową pomoc w dążeniu do pięknego i zdrowego uśmiechu. Wiek nie ma znaczenia – ortodonta w Poznaniu zaprasza każdego, ponieważ nigdy nie jest zbyt późno, aby cieszyć się równymi zębami.

Głównym wskazaniem do leczenia ortodontycznego, czyli założenia aparatu na zęby w Poznaniu czy w innym mieście jest nieprawidłowe ułożenie zębów w łukach zębowych, co może prowadzić również do powstania wad zgryzu.

Jakiekolwiek nieprawidłowości w ułożeniu zębów mają poważne konsekwencje dla zdrowia:

  • przyczyniają się do powstawania próchnicy
  • sprzyjają nierównomiernemu ścieraniu się szkliwa zębowego
  • mogą prowadzić do paradontozy – poważnej choroby dziąseł
  • mogą powodować bóle stawów skroniowo-żuchwowych
  • sprzyjają bólom głowy

Leczenie ortodontyczne dorosłych

Dobry ortodonta Poznań może zaoferować kompleksowa pomoc każdemu ze swoich pacjentów, również wtedy, gdy jest to osoba dorosła. Często można spotkać się z przekonaniem, że leczenie ortodontyczne w późniejszym wieku nie będzie skuteczne, lecz w rzeczywistości także wtedy można uzyskać równe dobre efekty.

Gabinety działające w branży ortodoncja Poznań zapraszają zatem także osoby dorosłe, którym zależy na uzyskaniu pięknego uśmiechu. Jak wtedy odbywa się leczenie ortodontyczne?

Podstawą jest odpowiednio dobrany aparat na zęby Poznań, który umieszczany jest na zębach, aby wymusić ich zmianę pozycji, co tym samym pozwala na uzyskanie odpowiedniego efektu estetycznego i zdrowotnego. Zazwyczaj czas leczenia trwa od 1 roku do 3 lat, co zależne jest od stopnia zaawansowania wady.

Aparat na zęby dla dorosłego

Specjalista jak ortodonta Poznań może zaprezentować swoim dorosłym pacjentom szeroką gamę aparatów ortodontycznych, w tym także aparatów estetycznych.

Najczęściej dorośli pacjenci decydują się na poniższe typy aparatów:

  • stałe aparaty estetyczne porcelanowe
  • stałe aparaty estetyczne kryształowe
  • aparaty ruchome nakładkowe

Gdy chodzi zatem o założenie takiego akcesorium jak aparat na zęby Poznań to miasto, w którym działa wiele gabinetów ortodontycznych, gdzie na pacjentów czekają doświadczeni ortodonci. Leczenie ortodontyczne można prowadzić niezależnie od wieku – zadbaj o swój wygląd i zdrowie!