leczenie zębów, dentysta, stomatolog

Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Udostępnij na

Aparat ortodontyczny to bardzo skuteczna metoda leczenia krzywego zgryzu. Ten problem nie dotyczy tylko dzieci. Również dorośli udają się do ortodonty, aby zdecydowanie poprawić wygląd swoich zębów. Niestety minusem takiego leczenia są koszty. Ile kosztuje założenie aparatu ortodontycznego? Jest to dość drogie rozwiązanie, a cena aparatu ortodontycznego zależna jest od jego rodzaju i materiału, z którego jest wykonany. Ponadto koszt rośnie z powodu kolejnych wizyt kontrolnych.

Leczenie ortodontyczne

Bardzo często zdarza się, że leczenie ortodontyczne jest jedną z niewielu możliwości na proste zęby i piękny uśmiech. Po pierwsze należy udać się na konsultację do ortodonty. Po drugie po zdecydowaniu się na aparat ortodontyczny, wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie. Warto wspomnieć, że aparat ortodontyczny jest bardzo skuteczną metodą leczenia wad zgryzu i drobnych niedociągnięć estetycznych. Dobrze dobrany aparat ortodontyczny będzie skuteczny u każdego, bez względu na wiek.

Leczenie ortodontyczne jest długotrwałą procedurą, wymagającą ogromnej cierpliwości. Musimy także zdawać sobie sprawę, ile kosztuje aparat ortodontyczny. Ponadto dochodzą jeszcze koszty badań i wizyt kontrolnych.

Leczenie ortodontyczne u dzieci

Najczęściej problemy z ustawieniem zębów uwidaczniają się już w dzieciństwie. Dlatego też im wcześniej zareagujemy, tym większa będzie szansa na prawidłowe ukierunkowanie dalszego wzrostu zębów. Wiek dziecka pomiędzy 7 a 12 rokiem życia jest najlepszym czasem na wizytę u ortodonty, choć zdarza się czasem, że i młodsze dzieci muszą skorzystać z konsultacji lekarskiej.

Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Aparaty zdejmowane, czyli ruchome, są aparatami mocowanymi do zębów, które zakłada i zdejmuje się samodzielnie. Obecnie występują w postaci nakładek i mogą je używać zarówno dzieci, jak i dorośli. Ile kosztuje założenie aparatu ortodontycznego? Wszystko zależy od materiałów wykorzystanych do ich produkcji oraz rodzaju wybranego aparatu. Cena waha się między 300 a 500 złotych za jeden łuk zębowy.

Ile kosztuje aparat ortodontyczny stały?

Aparaty stałe to rodzaj aparatów ortodontycznych, który mocowany jest na stałe do zębów i nie można ich zdjąć przez cały okres leczenia. Ile kosztuje aparat ortodontyczny stały? W przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego ceny oscylują w okolicy 2000 złotych. Aparat estetyczny lub nakładkowy może kosztować nawet do 10 tysięcy złotych za jeden łuk zębowy.