zdrowe zęby

Implanty zębów. Warto je zakładać

Udostępnij na

Usunięcie zęba lub zębów to sytuacja, która dotyka wielu osób. Żaden stomatolog nie lubi usuwać zębów, niestety niekiedy jest taka konieczność. Niejedna osoba z brakami w uzębieniu godzi się po prostu z taką sytuacją i nic z tym nie robi. To bardzo duży błąd. Brak zęba lub zębów może mieć wpływ na stan innych

Braki w uzębieniu

Usunięty ząb to puste miejsce w uzębieniu, które może osłabić sąsiednie zęby. Mogą one zacząć się pochylać w kierunku pustego miejsca, zacząć się ruszać. Co więcej, brak w uzębieniu może powodować problemy z gryzieniem pokarmów i wpływać na szybsze niszczenie innych zębów. Z tych powodów braki w uzębieniu warto zlikwidować. Świetnym rozwiązaniem są implanty Poznań.

Implanty to szeroki temat

Implanty Poznań to bardzo szeroki temat i wiele różnych opcji do wyboru. Implanty zębowe Poznań mogą zastępować jeden lub kilka zębów. Są na tyle podobne do naturalnych zębów, że nie można ich odróżnić. W powszechnie panującej opinii implanty zębów Poznań wiążą się jednak z dużymi kosztami. Czy tak jest w rzeczywistości?

Koszt implantów zębów

Owszem, implanty zębów Poznań kosztują, jednak nie jest to tak duży wydatek, jak mogłoby się wydawać. Wiele lat temu, gdy implanty zębowe Poznań wchodziły dopiero na rynek, rzeczywiście ich koszt był potężny. Obecnie, gdy wiele gabinetów stomatologicznych oferuje opcję wstawiania implantów, ceny bardzo spadły. Szukając, udaje się znaleźć kliniki stomatologiczne, gdzie koszt wstawienia jednego implantu nie przekracza tysiąca złotych. Oczywiście przy ich większej ilości, czy skomplikowanych zabiegach, które przy wstawianiu implantów mogą być konieczne, jest drożej – nie są to jednak koszty zaporowe. Nie są to ceny, przez które warto rezygnować z implantu.

Warto wstawiać implanty

Ciekawostką jest to, że wstawienie implantu nie wymaga bardzo wielu wizyt u stomatologa. Już w chwilę po usunięciu zęba, stomatolog może wstawić podstawę implantu. Na kolejną wizytę trzeba będzie trochę poczekać, bowiem podstawa musi zrosnąć się z dziąsłem. Gdy tak się stanie, na kolejnej wizycie stomatolog może już wstawiać implant. Niekiedy, by zapewnić lepszy efekt wizualny, na czas oczekiwania na wrośnięcie się podstawy implantu w dziąsło, stomatolog może też wstawić implant tymczasowy,.

Warto likwidować braki w swoim uzębieniu poprzez wstawianie implantów. Z pełnym uzębieniem każdy z nas czuje się lepiej, co więcej, pełne uzębienie sprawia, że zęby, które pozostały nieusunięte, nie będą się pochylać, ruszać czy szybciej psuć. Wstawienie implantu nie jest trudne ani bardzo bolesne. Z reguły jest to zabieg, który wystarcza na całe życie. Niekiedy może pojawić się konieczność zastąpienia implantu zęba innym, jednak to są jednostkowe sytuacje.