Leczenie kanałowe zęba. Czy warto się go obawiać?
Leczenie kanałowe zęba, to coś, co budzi w wielu pacjentach strach. Obawę przed bólem, komplikacjami i dolegliwościami już po leczeniu dentystycznym. Jest to zrozumiałe, bowiem to głęboka ingerencja w ząb i dziąsło. Ryzyko bólu oczywiście więc istnieje. Dobry dentysta Zabrze Zaborze jest w stanie jednak przeprowadzić leczenie kanałowe bezboleśnie. W jego trakcie, do kanału wprowadzany jest lek, który może powodować dolegliwości bólowe nawet wiele godzin po leczeniu kanałowym. I z tym bólem jednak stomatolog Zabrze jest w stanie sobie poradzić.
Kiedyś musiało boleć
Warto mieć świadomość, że kiedyś leczenie kanałowe musiało boleć. Żadna klinika dentystyczna Zabrze nie była w stanie zagwarantować leczenia kanałowego bez bólu, bowiem stomatolog Zabrze na jego podstawie mógł ocenić, czy oczyścił już wszystkie kanały zęba do końca czy też nie. Czasy jednak się zmieniły, poprawiły się umiejętności dentystów. Co więcej, nowoczesna stomatologia to leczenie kanałowe – na przykład – pod kontrolą mikroskopijnej kamery. Dentysta Zabrze zaborze jest więc w stanie zobaczyć czy oczyścił kanały do końca. Nie musi w tym celu doprowadzać do tego, że pacjenta zaboli.
Warto poprosić o znieczulenie
Osoby obawiające się leczenia kanałowego, z powodzeniem mogą prosić dentystę o dodatkowe znieczulenie. Każda klinika dentystyczna Zabrze gwarantuje szereg możliwości znieczulania pacjenta. Od zastrzyków czy leków przeciwbólowych, po leczenie zębów w narkozie. Ta ostatnia opcja nie jest jednak oferowana wszędzie. Jednym słowem – leczenie kanałowe nie musi i nie powinno boleć.
Ból po wizycie u stomatologa
W trakcie leczenia kanałowego ząb jest zatruwany. To może powodować dolegliwości bólowe nawet kilka godzin po wyjściu z gabinetu dentystycznego. Kiedyś to było naturalne, że ból się pojawiał i musiał trwać określoną ilość czasu. Obecnie jednak dostępne są różne leki przeciwbólowe, w tym leki bezpieczne ale i bardzo silne. Zażywając je, minimalizujemy ryzyko tego, że będzie boleć. Każdy dentysta z Zabrza może wystawić receptę na szereg różnych środków przeciwbólowych. Oczywiście nie musi robić tak przy każdym pacjencie. Nie zna bowiem pacjenta, jego odporności na ból. Zrozumiałe jest zatem, że nie każdemu pacjentowi wystawi taką receptę, jeśli jednak o nią pacjent poprosi, z pewnością otrzyma. Czasami stosuje się inną metodę. Pacjent przy wyjściu z gabinetu stomatologicznego otrzymuje kilka dobrych i silnych tabletek przeciwbólowych, które może wziąć, jeśli uzna to za stosowne. To również rozsądne postępowanie.
Podsumowując
Nie warto obawiać się leczenia kanałowego. Nie musi to być leczenie bolesne ani skomplikowane. Jeśli więc staniemy przed koniecznością poddania się takiej formie leczenia, warto się na to zdecydować.