dentysta, stomatolog, gabinet stomatologiczny

Na czym skupia się protetyka?

Udostępnij na

Protetyka Pabianice to dziedzina stomatologii, która skupia się na uzupełnianiu braków w uzębieniu, co pozwala przywrócić normalne funkcje zgryzu. Protetyka Zduńska Wola wykorzystuje do tego różne odmiany protez, z których szczególnie warta uwagi jest proteza w jeden dzień, umożliwiająca znaczną poprawę komfortu pacjenta w krótkim czasie.

Czym jest protetyka zębowa?

Protetyka Pabianice skupia się na odtwarzaniu właściwej postaci zgryzu. Stosowane w niej procedury pozytywnie wpływają na wygląd zębów. Działania protetyczne są konieczne w przypadku, kiedy pacjent boryka się z brakami w uzębieniu, bądź też zostało ono uszkodzone na skutek wypadku. Protetyka Zduńska Wola wkracza do akcji, kiedy znane stomatologii metody leczenia zawiodły.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że do leczenia protetycznego pacjent musi zostać zakwalifikowany przez lekarza. Lekarz protetyk doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każdy przypadek protetyczny wymaga indywidualnego podejścia, ponieważ problemy pacjentów różnią się od siebie, a ich organizmy inaczej reagują na podejmowane działania. Dlatego też lekarz stomatolog najpierw zleca szczegółowe badania, a także badanie pantomograficzne, dzięki czemu można oszacować precyzyjnie, jaki jest aktualny stan uzębienia pacjenta.

Po zdiagnozowaniu problemu lekarz protetyk poinformuje pacjenta o możliwościach leczenia, przedstawiając koszty każdej z nich.

Jakie protezy wykorzystuje protetyka?

Ostatnimi czasy ogromnym zainteresowaniem cieszy się proteza w jeden dzień, która umożliwia przywrócenie pacjentowi idealnego uśmiechu w wyjątkowo krótkim czasie.

Poza tym protetyka Zduńska Wola zazwyczaj wykorzystuje protezy – zarówno stałe, jak i ruchome. Pierwsze z nich zostają osadzone w jamie ustnej na stałe i niemożliwe jest ich samodzielne zdjęcie. Do najdoskonalszych uzupełnień protetycznych z pewnością należą implanty zębowe, które jednak charakteryzują się wyjątkowo wysoką ceną. Jest to jednak bardzo trwałe rozwiązanie, które bez żadnych przeszkód może służyć pacjentowi do końca życia.

Jeśli chodzi o protezy ruchome, to warto wspomnieć protezy częściowe i całkowite. Są to protezy, które pacjent może samodzielnie zdjąć i zakładać w razie potrzeby. Z reguły nosi je kilkanaście godzin na dobę, a efekty zauważalne są już po krótkim czasie.

Podsumowując, protetyka jest działem stomatologii, który ma za zadanie podnieść komfort życia pacjentów poprzez przywracanie im idealnego uśmiechu.