dentysta

Najczęstsze błędy, jakie popełniamy wybierając dentystę

Udostępnij na

Szczecin – to miasto, którego mieszkańcy stanowczo coraz bardziej dbają o siebie. W związku z tym panuje także bardzo zdrowa moda na posiadanie zadbanego i ładnego uśmiechu. Niestety jednak czasem nie udaje się to z uwagi na fakt, że wybieramy niewłaściwego dentystę. Jakie błędy popełniamy wybierając klinikę stomatologiczną w Szczecinie?

1) cena – to nie jest najważniejsze

Niestety często patrzymy i widzimy, że dana klinika dentystyczna Szczecin ma bardzo wysokie ceny. Większość osób w tym momencie myśli sobie, że na pewno oznacza to, że jakość będzie także nieporównywalnie wyższa niż w tańszych miejscach.

Oczywiście tak może być, jednak nie musi.Czasem rzeczywiście wyższa cena będzie związana z użyciem wyższej jakości sprzętu, nowoczesnych metod, innowacyjnego zabiegu itp. Niestety jednak czasami stomatolog Szczecin weźmie większą opłatę z uwagi na lokalizację w centrum, swoje nazwisko itp.

2) doświadczenia nie mierzy się wiekiem

Zdecydowanie nie. Czasem także popełniamy taki błąd i wydaje nam się, że skoro dany dentysta Szczecin jest starszy, to na pewno świetnie wszystko wie, a ten stomatolog Szczecin jest młody, to raczej na niczym się nie zna.

Tak jednak wcale nie jest do końca. Czasem osoba młoda, zaraz po studiach, ukończyła wiele kursów z zakresu nowoczesnych technik i lepiej umie się w nich odnaleźć niż ktoś teoretycznie z większym doświadczeniem.

3) klinika dentystyczna Szczecin o mało sprzyjającej lokalizacji

Niestety także czasem zdarza się nam wybrać dentystę Szczecin w naprawdę niesprzyjającej lokalizacji. Co to konkretniej oznacza? Otóż jeśli nasz stomatolog Szczecin nie znajduje się gdzieś w miarę blisko pracy czy domu albo innego ważnego dla nas miejsca, to niestety trudno nam będzie regularnie dojeżdżać na przeglądy itp. Z pewnością każdy wymyśli naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju powodów, aby tylko tego nie zrobić.

4) brak wiedzy/specjalistów z różnych dziedzin stomatologii

Warto jeszcze powiedzieć o tym, że dentysta Szczecin to nie tylko zawsze zwykły dentysta. Przede wszystkim, może on mieć naprawdę całkiem sporą wiedzę z zakresu stomatologii. Dalej, część stomatologów dodatkowo specjalizuje się w innych dziedzinach stomatologii albo też robi z nich kursy. Co dzięki temu się zyskuje? Otóż warto wybrać się właśnie do klinik, gdzie pracują takie osoby. Z jakiego powodu? Zasadniczo wówczas zyskujemy bardziej kompleksową pomoc. Co więcej, jeśli w jednym miejscu jest od razu przykładowo ortodonta czy implantolog, to łatwiej jest zadbać prawidłowo o uśmiech.