klinika stomatologiczna, dentysta

Ortodonta z Gliwic

Udostępnij na

Mieszkańcy Gliwic i Rudy Śląskiej chętnie korzystają z usług profesjonalistów pracujących w klinice ortodontycznej. Warto dowiedzieć się kim jest lekarz ortodonta i z jakimi problemami może on sobie poradzić.

Ortodonta Ruda Śląska

Ortodonta to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim chorobami zgryzu oraz leczeniem zębów. Leczenie to polega najczęściej na założeniu aparatu, który może być w wariancie ruchomym oraz stałym. Ortodonta każdy zabieg poprzedza wywiadem medycznym, w którego czasie pacjent musi dokładnie opisać trapiący go problem. Założenie aparatu musi być poprzedzone wykonaniem zdjęć rentgenowskich, które pozwolą lekarzowi na pełną analizę nieprawidłowości w prawidłowym wzroście zębów. Warto nadmienić, że pierwsze wizyty u ortodonty mogą odbyć się już w wieku młodzieńczym, ponieważ wtedy też zęby już są w pełni wyrośnięte i można kształtować ich prawidłowy wzrost. Leczenie takie nie należy do najtańszych, dlatego też szybka reakcja ze strony rodziców przyczyni się do ograniczenia kosztów, często liczonych w tysiącach złotych. Ortodonci Gliwice to specjaliści, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu będą mogli zaplanować skuteczne leczenie dla pacjenta w każdym wieku.

Ortodoncja Ruda Śląska

Chcąc skorzystać z pomocy ortodonty, należy wybrać klinikę, która jest polecana przez przyjaciół i rodzinę oraz oczywiście ma ugruntowaną pozycję na rynku lokalny. Jak wiadomo, leczenie takie trwać może latami, dlatego wybór profesjonalistów będzie miało wpływ na skuteczność tego leczenia. Już w czasie pierwszej wizyty, po wykonaniu zdjęcia RTG będzie można podjąć decyzję co do koniecznych kroków. Często okazuje się, że problem nie jest aż tak duży i wystarczające będzie noszenie aparatu ruchomego, który może być zakładany na górne i dolne zęby. Aparat stały to koszt często kilkutysięczny i noszenie go wiąże się z koniecznością regularnych wizyt, w czasie których lekarz będzie musiał odpowiedni dokręcać aparat, aby ten mógł prostować zęby. Warto wybrać zaufaną klinikę, ponieważ leczenie takie ma przynieść same korzyści. Z usług ortodontów korzystają pacjenci w różnym wieku chcący poprawić wygląd swoich zębów. Niezależnie od tego, czy wada wynika z nieprawidłowego położenia żuchwy, czy szczęki górnej, wszelkie wady mogą zostać naprawione, a pacjent może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.